Rohlig Suus Logistics otworzył w Gdańsku centrum logistyczne

Firma korzysta z rozwoju przeładunków portowych, na celowniku e-handel z Dalekiego Wschodu.

Obiekt o powierzchni 12 tys. m. kw. łączy funkcję magazynową i przeładunkową. Zastosowane w nim zostały rozwiązania umożlwiające dostęp do terminala przeładunkowego z trzech stron magazynu, dzięki czemu czas realizacji operacji magazynowych jest znacznie krótszy.

Nowy obiekt, zlokalizowany na terenie Centrum Logistycznego 7R Gdańsk Kowale, jest wyposażony w 27 doków, 2 bramy przejazdowe oraz rampę przeładunkową. W magazynie znajdą się również automatyczne wózki systemowe, umożliwiające pracę w magazynach wysokiego składowania o korytarzach nieznacznie szerszych niż sam wózek.

Czytaj więcej w: Dla Prologis drugi kwartał lepszy od oczekiwań

Nowy obiekt wesprze rozwój logistyki kontraktowej oraz krajowych i międzynarodowych przewozów drobnicowych. Jedną z kluczowych usług będzie także obsługa drobnicy morskiej przypływającej w kontenerach. Firma Rohlig Suus Logistics planuje również wykorzystać wzrost popularności sektora e-commerce. W obiekcie znajduje się magazyn czasowego składowania, miejsce uznane oraz skład celny, co znacznie przyspiesza obsługę towarów z Dalekiego Wschodu.

Czytaj więcej w: Rosną magazyny pod Warszawą

Do inwestycji zachęcają osiągnięcia Portu Gdańsk, który dzięki rekordowej liczbie przeładunków zajął czwarte miejsce na Bałtyku. Port ten uzyskuje najlepsze wyniki spośród wszystkich polskich portów. W zeszłym roku jego udział w wymianie towarowej Polski wyniósł 48,2 proc. – Tylko w ubiegłym roku liczba przeładowanych kontenerów w gdańskim porcie przekroczyła 2 mln TEU. To wzrost o ponad 5 proc. Z kolei w Porcie Gdynia, według prognoz obrotu towarowego, w ciągu najbliższych 10 lat wolumen przeładunku towarów może wzrosnąć aż dwukrotnie. Dodając do tego inwestycje drogowe i kolejowe, które mają poprawić dostęp do portów, w perspektywie długoterminowej możemy spodziewać się istotnego wzrostu ilości przesyłek. Wzrosnąć może także zapotrzebowanie na usługi logistyczne, dlatego zdecydowaliśmy się rozwijać nasze centrum w tym regionie – powiedział dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Gdańsku Jarosław Bomba.

Czytaj więcej w: DB Schenker otworzy nowy terminal na Lubelszczyźnie

Na początku lipca firma otworzyła największy w swojej historii hub magazynowo-przeładunkowy. Budynek o łącznej powierzchni 48,5 tys. m kw. jest zlokalizowany w Sokołowie koło Warszawy. Rohlig Suus zatrudnia ponad 1500 osób w 28 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza ponad 250 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Przychody w 2019 roku sięgnęły 951 mln zł, dwukrotnie więcej niż 5 lat temu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jesienny dołek w przewozach przetrwają tylko najmocniejsi

Nie brak głosów, że czerwcowo-lipcowe odbicie jest tylko chwilowe, a na jesieni branżę czeka ...

Po dziesięciu dniach rejestracje ciężarówek idą na rekord

Popyt na samochody we wrześniu wzrósł o jedną trzecią w porównaniu do sierpnia, ale ...

Maszyniści ze 100-letnim stażem

Związek Zawodowy Maszynistów obchodzi 100-lecie. Zawód ma dobre perspektywy. W październiku mija równo 100 ...

PKP Cargo krok bliżej do własnej fabryki wagonów

Przewoźnik planuje kupić byłą fabrykę wagonów w Gniewczynie. Rada Nadzorcza PKP Cargo wyraziła 8 ...

Jak przetrwać kryzys? Ciąć czy chronić firmy?

Przewoźnicy muszą zdecydować, czy ciąć koszty czy chronić aktywa i miejsca pracy. Pandemia i ...

Jak dzielić deficytowe zezwolenia?

Przewoźnicy podzieleni w sprawie nowych zasad dystrybucji zezwoleń zagranicznych. Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu na rzecz ...