FM Logistic obsługuje Grohe

Od 8 września magazyn FM Logistic w Błoniu obsługuje producenta armatury sanitarnej Grohe.

Spółki zawarły umowę w grudniu 2019 roku, a zakres współpracy obejmuje magazynowanie i usługi z obszaru co-packingu. Na terenie magazynu producent uruchomi też własną linię montażową.

Współpraca z FM Logistic Centralna Europa to dla firmy Grohe nie tylko pierwsze centrum dystrybucyjne w Europie Centralnej, ale też pierwsza linia produkcyjna zlokalizowana poza własną fabryką. Na powierzchni 900 m2 udostępnionych przez operatora producent uruchomił tu linię montażową do składania podtynkowych ram do instalacji sanitariatów.

– Jest to dla nas bardzo ważna współpraca, potwierdzająca słuszność strategii FM Logistic CE, w której zawsze, poza doskonaleniem standardowych usług logistycznych, kładliśmy nacisk na rozwój usług dodanych, jak właśnie co-packing i co-manufacturing – zapewnia Anna Galas, Senior Business Development Director, FM Logistic CE.

W ramach podpisanej umowy w magazynie FM Logistic CE w Błoniu składowanych będzie do 6 tysięcy palet z towarem Grohe, stąd będzie się też odbywała dystrybucja do wszystkich sklepów w Polsce. Operator będzie również świadczył usługi z zakresu co-packingu tworząc na paletach gotowe do montażu zestawy sanitarne, tzw. bundling.

– Firma Grohe w ostatnich latach znacząco zwiększyła sprzedaż swoich produktów w Polsce oraz krajach Europy Wschodniej i planuje dalsze inwestycje w rozwój logistyki i produkcji. W związku z tym, iż Polska jest kluczowym krajemy pod kątem sprzedaży w tej części Europy, a także jest atrakcyjnym krajem pod kątem zaplecza logistyczno-transportowego, oraz położenia geograficznego, w przyszłości będzie odgrywać coraz to większą rolę w rozwoju Grohe w Europie Wschodniej – uważą Rafał Koehler, Regional Director Central Eastern Europe (PL/CZ/SK/HU), General Manager, Grohe.

FM Logistic jest partnerem logistycznym producenta również w Rosji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Urwało się dno transportowego rynku

Pogłębia się zapaść na transportowym rynku Europy. Niemiecka giełda transportowa Transporeon podaje, że w ...

Co trzecia firma transportowa z tarczą

Tarcza Finansowa PFR trafiła do blisko 30 tys. firm TSL. Odwołania można składać do ...

Rekordowe wzrosty magazynowych czynszów

Niewielka podaż nowych magazynów spowodowana brakiem gruntów, doprowadziła do dużego wzrostu stawek magazynowych. W ...

Ile naprawdę kosztuje pobór myta

Główny inspektor transportu drogowego, który obsługuje obecnie system viaTOLL, pobierający opłaty za przejazd ciężarówek, ...

InPost uruchamia sieć sortowni

Kierowana przez znanego biznesmena Rafała Brzoskę spółka kurierska rośnie w siłę. Firma, w którą ...

Madejak: Polska staje się magazynem Europy

E-commerce jest jednym z dominujących trendów na rynku nieruchomości magazynowych – mówi Maciej Madejak, ...