Belgijska Poczta obsługuje e-handel pod Pruszkowem

Konkurent Amazona oferuje usługi fulfilmentu z magazynu pod Pruszkowem.

Należąca do Belgijskiej Poczty spółka Radial Poland otworzyła siedzibę i magazyn centralny o pow. 9,3 tys. mkw. (klasa A+) w Pruszkowie (na terenie MLP II Pruszków), gdzie pracuje 150 osób. Magazyn pod szyldem Radial rozpoczął działalność operacyjną we wrześniu.

Czytaj więcej w: Fulfilment: najszybciej rosnąca gałąź logistyki

Przygotowuje w nim zamówienia online B2C i B2B do około 50 państw na świecie. – Radial zapewnia klientom nie tylko pełną obsługę logistyczną ich sieci e-commerce w zakresie fulfillmentu oraz zarządzania dostawami, ale wspiera ich także w konkurowaniu i wchodzeniu na nowe rynki e-handlu. Dla firm, które planują ekspansję na rynkach zagranicznych, może być to nowa droga do realizacji tego celu, gdyż nasze systemy pozwalają przy jednej integracji na łatwy i szybki dostęp do usług w kolejnych centrach Radial zlokalizowanych w innych częściach świata. Dostarczamy pełną obsługę fulfillmentową transportu, w tym również wysoce wydajną obsługę zwrotów, zapewniając szybką gotowość towarów do ponownej sprzedaży” – opisuje dyrektor obiektu i jednocześnie członek zarządu Radial Poland Tomasz Okowiak.

Czytaj więcej w: Kosztowne zwroty e-handlu

Polski magazyn korzysta z międzynarodowego doświadczenia i wewnętrznego transferu wiedzy grupy bpost na całym świecie. – Oferujemy pełną gamę usług fulfillment włącznie z różnorodnymi usługami VAS, takimi jak chociażby projektowanie opakowań dla e-com czy druk cyfrowy i offsetowy. Nasi klienci mają dostęp do wiodącej na świecie technologii zarządzania zamówieniami dla omnichannel w ramach Radial Order Management, a być może w niedalekiej przyszłości także do technologii płatności oraz inteligentnej ochrony przed oszustwami – wymienia dyrektor sprzedaży CEE w Radial Mariusz Możdżyński.

Do grona klientów firmy Radial należy ponad 200 czołowych marek handlowych na świecie, głównie z branż: health&care, fashion, elektroniki, akcesoriów i biżuterii.

Czytaj więcej w: Brexit spowoduje podwyżki cen przesyłek

Firma, wcześniej znana jako przedsięwzięcie eBay, w 2017 roku została zakupiona przez Pocztę Belgijską za 820 mln dol. Na rynku północnoamerykańskim uważana jest za największego konkurenta Amazona. Posiada blisko 30-letnie międzynarodowe doświadczenie w technologiach i usługach związanych z siecią internetową oraz w zakresie usług fulfillment.

Radial ma 26 Centrów Fulfillment, 9 Centrów Obsługi Klienta i kolejnych kilka biur korporacyjnych, które znajdują się m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Holandii, Włoszech, USA oraz Kanadzie. Przychody grupy bpost z logistyki e-handlu przekroczyły 1,1 mld euro, gdy cała grupa bpost zanotowała przychody przekraczające 3,8 mld euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy dyrektor Dachser

W jednej z największych firm logistycznych Niemiec następuje zmiana zarządu. Po 31 latach ścisłej ...

Przewoźnicy odkryli nowe paliwo

Jest nim LNG, na którym przewoźnicy oszczędzają nawet po kilkanaście tys. euro rocznie. Przewoźnicy ...

Niezbędne nowe zasady wynagrodzenia kierowców

Branżę transportu drogowego czeka prawdziwa rewolucja. Diety i dodatki nie będą wliczane do wynagrodzeń. ...

Korekta ryku samochodów ciężarowych

Rejestracje nadal spadają, ale importerzy oczekują wyhamowania spadków. W styczniu rejestracje nowych pojazdów ciężarowych ...

Przed firmami transportu drogowego fatalna jesień

Przełom trzeciego i czwartego kwartału będzie najtrudniejszym okresem dla branży. Przewoźnicy zastanawiają się czy ...

InPost uruchamia sieć sortowni

Kierowana przez znanego biznesmena Rafała Brzoskę spółka kurierska rośnie w siłę. Firma, w którą ...