Niemiecka drobnica w aliansie

Logistycy w Niemczech widzą w Pakiecie Mobilności szansę na rozwój sieci drobnicowych.

Publikacja: 13.02.2020 13:36

Niemiecka drobnica w aliansie

Foto: logistyka.rp.pl

Pakiet Mobilności utrudni wykonywanie przewozów kabotażowych. To szansa dla działających w Niemczech sieci drobnicowych. Jedna z nich, działająca jako alians Europejskiego Związku Spedytorów Międzynarodowych ELVIS AG (Europäischer Ladungsverbund Internationaler Spediteure AG) otworzyła platformę ładunków częściowych dla przewoźników zagranicznych pod nazwą ELVIS TransLoadGate. Propozycja jest otwarta dla podmiotów niezrzeszonych i nie wymaga stałych opłat. Towary są dostarczane przez sprawdzone spedycje partnerskie. Wspólna platforma oferuje informacje o statusie przesyłki oraz jej śledzenie z dowodem dostawy online.

Czytaj więcej w: Rekordowy rok Raben Group

Realizowane są transporty towarów dłużycowych do 6,5 m oraz opakowań do długości 4,5 metra i wadze do dwóch ton. Przesyłki obsługiwane są w należącym do ELVIS, centralnie położony hubie w Knüllwand.

ELVIS TransLoadGate oferuje usługi dodatkowe, od przeładunku po składowanie aż po etykietowanie i ponowne paletowanie, możliwa jest też wymiana palet oraz koszopalet. Dodatkowo przewoźnicy zagraniczni w nowej usłudze ELVIS mogą otrzymywać ładunki powrotne.

Członkami ELVIS są 204 przedsiębiorstwa spedycyjne, które mają w Niemczech 280 magazynów składowych i przeładunkowych oraz dysponują flotą 17 tys. samochodów ciężarowych. Partnerzy ELVIS działają także w 30 krajach.

Czytaj więcej w: Bałkański kierunek

Konkurencją jest sieć Star Alliance oraz jednomarkowe sieci należące do grupy DHL, Kuehne i Nagel, DB Schenekr, Dachsera i Raben.

Logistyka Kontraktowa
Adriatyckie portowe tygrysy
Logistyka Kontraktowa
Alternatywne napędy ciężarówek
Logistyka Kontraktowa
Gala Liderów Logistyki 2023
Logistyka Kontraktowa
Wizja logistyki przyszłości
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Logistyka Kontraktowa
Lipiec przyniósł zastój w internetowych sklepach