W efekcie obiekt ma blisko dwa razy więcej bram kurierskich (teraz jest ich 158), poza tym z ośmiu do trzynastu zwiększyła się liczba bram załadunkowych (z możliwością dodania kolejnych siedmiu), przybyło też bram rozładunkowych dla samochodów liniowych. Powierzchnia obiektu jest teraz większa łącznie o ok. 50 proc. Dzięki inwestycji filia, działająca w tej lokalizacji od 2008 r., będzie w stanie obsłużyć dwa razy więcej paczek niż przed rozbudową.

Czytaj więcej w: Odbiór w punkcie trwale zmieni rynek kurierski

Oddział GLS w Poznaniu należy do jednego z najszybciej rozwijających się w kraju (pod względem ilości przesyłek). – Dzięki rozbudowie zwiększyliśmy potencjał sortowania paczek, które obecnie mogą być wysyłane z Poznania nawet do kilkunastu kierunków podczas procesu załadunkowego. Filia wspiera w ten sposób sortownie regionalne we Wrocławiu i w Bydgoszczy. Obiekt jest też w pełni przygotowany by przejąć funkcję samodzielnej sortowni regionalnej – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager w GLS Poland.

Czytaj więcej w: Poczta Polska z nową linią Cargo na Okęciu

Jeszcze w tym roku w poznańskim obiekcie kurierskiej firmy ruszy sortownia dla paczek eksportowych. Będą stąd kierowane do krajów Europy Zachodniej. Jak tłumaczy Markowska, pozwoli to odciążyć sortownię w Strykowie, która pełni funkcję głównego hubu GLS w Polsce. – Jeszcze tej jesieni przekierujemy tu część transportu liniowego obsługującego kierunki zachodnie – zapowiada.

Operator już planuje rozbudowę swoich filii m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Zielonej Górze i Czeladzi. Całkowicie nowe filie powstaną ponadto w Starogardzie, Zamościu oraz Różanie (woj. mazowieckie).