Od 1 stycznia 2021 r. DHL Express będzie pobierał opłatę za wszystkie przesyłki eksportowe oraz importowe podlegające odprawie celnej w wymianie między Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej. Opierając się na dostępnych informacjach, planuje się, że opłata zostanie ustalona na poziomie 1,12 zł za kg, przy czym minimalna stawka wyniesie 22,30 zł za przesyłkę. DHL Express opłata ta może ulec zmianie w zależności od okoliczności.

Czytaj więcej w: Jedna szansa na niezawodną dostawę

Wprowadzenie opłat wynika z wyjścia Wielkie Brytanii z końcem bieżącego roku z Unii Celnej Unii Europejskiej. Zmiana ta spowoduje poniesienie przez Grupa Deutsche Post DHL znacznych dodatkowych kosztów operacyjnych.

Także od 1 stycznia 2021 r. zacznie obowiązywać podwyżka cen usług DHL Express. W porównaniu z 2020 r., w Polsce wzrost wyniesie 6.9%. Ponadto dopłata za element o niestandardowej wadze wyniesie 380 zł, a dopłata za paletę niepiętrowalną osiągnie wartość 780 zł.

Czytaj więcej w: Transport szczepionek to najbardziej wymagająca operacja logistyczna w historii

DHL Express podkreśla, że coroczna korekta cen uwzględnia inflację, wahania kursów walut oraz kosztów administracyjnych związane ze zmianami przepisów, regulacji i standardów bezpieczeństwa. Zmiany te są regularnie wprowadzane przez krajowe i międzynarodowe organy w każdym z ponad 220 krajów i terytoriów, w których działa DHL Express. Korekty cen uzależnione są od lokalnych uwarunkowań i mogą się różnić w zależności od kraju oraz będą miały zastosowanie do wszystkich klientów w przypadku, gdy pozwalają na to zapisy w umowach.