Obsługa paczek nadanych przez internet przez system Elektronicznego Nadawcy lub platformę Envelo będzie szybsza w 550 placówkach pocztowych na terenie całej Polski. Przy oznaczonych okienkach będzie też można sprawniej odebrać paczki nadane z opcją „Odbiór w Punkcie”.

Czytaj więcej w: Imponująca ekspansja paczkomatów

Okienka typu „fast track” wprowadzono m.in. w największych miastach Polski. Oprócz dodatkowych punktów w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy czy Szczecinie klienci będą mogli również korzystać ze specjalnych okienek np. w Chełmnie, Pińczowie czy Świdniku. – Wprowadzamy kolejne ułatwienia dla naszych klientów, którzy cenią sobie wygodę i czas. Dotyczy to zwłaszcza osób zamawiających przez internet. Udowadniamy, że w naszych placówkach można załatwić sprawy szybko i nowocześnie – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej (PP).

Czytaj więcej w: KEP wydaje miliardy na roboty

Jak podkreśla, jest to szczególnie ważne w obecnym okresie. – Przed świętami Bożego Narodzenia istotna jest możliwość sprawnego nadania i odbioru paczki z prezentami. Rozwój e-commerce ma strategiczne znaczenie dla Poczty, dlatego rozszerzamy listę placówek ze specjalną obsługą – podsumowuje wiceprezes PP.