Amazon w tym roku otworzy gigantyczny magazyn w Świebodzinie

Amazon wznosi dziesiąte centrum logistyczne w Polsce. Powstanie ponad tysiąc miejsc pracy.

Publikacja: 20.01.2021 12:59

Amazon w tym roku otworzy gigantyczny magazyn w Świebodzinie

Foto: logistyka.rp.pl

Jeszcze w tym roku Amazon otworzy dziesiąte w Polsce centrum logistyczne. Obiekt w Świebodzinie będzie miał 193 tys. mkw. Pracownicy zatrudnieni w nowo otwartym centrum logistycznym będą kompletować, pakować i wysyłać klientom zamówienia zawierające małe przedmioty, takie jak książki, elektronikę i towary konsumpcyjne.

W codziennej pracy będą wspierani przez innowacyjne technologie Amazon Robotics. Prawie 3 tys. robotów pomoże w realizacji zamówień klientów. Te specjalistyczne urządzenia przesuwają się pod regałami z produktami, podnoszą je i przemieszczają po centrum logistycznym, pomagając przyspieszyć czas obsługi zamówień, ułatwiając pracę pracownikom i podnosząc jakość obsługi klientów. To będzie trzecie centrum robotyczne Amazon w Polsce, po Kołbaskowie koło Szczecina i Gliwicach.

Czytaj więcej w: E-handel i przenoszenie produkcji zmienią rynek magazynowy

Amazon rozpoczął właśnie rekrutację i w pierwszym etapie poszukuje między innymi: inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów ds. BHP i finansów oraz menedżerów operacyjnych.

Spółka zapewnia, że wszyscy pracownicy Amazon w Świebodzinie od pierwszego dnia pracy otrzymają atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet świadczeń. Płace pracowników poziomu początkowego zaczynają się od 20 zł brutto za godzinę, a liderów zespołów od 25 zł brutto za godzinę.

Zatrudnionym przysługiwać będą również dodatkowe miesięczne premie w wysokości do 15%, uzależnione od frekwencji indywidualnej i wyników zespołu, a także szereg benefitów obejmujących prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach i wiele innych, np. możliwość skorzystania z programu Postaw na Swój Rozwój. Dzięki niemu, pracownicy Amazon o co najmniej rocznym stażu, którzy chcą zyskać nowe kwalifikacje, mogą w ciągu 4 lat otrzymać nawet do 26 tys. zł dofinansowania na opłacenie czesnego, kosztów kursów i materiałów edukacyjnych.

Czytaj więcej w: W 2020 roku wygrały punkty odbioru

Dla ochrony przed koronawirusem, w Polsce firma zakupiła w 2020 roku ponad 8 mln par rękawiczek ochronnych, 2 mln maseczek, 24 mln opakowań chusteczek dezynfekujących i 33 mln środków do dezynfekcji rąk.

– Polska to dla nas bardzo ważny rynek. Działamy na nim od ponad sześciu lat. Do tej pory Amazon stworzył w Polsce ponad 18 tys. stałych miejsc pracy  – przypomina dyrektor regionalny w Amazon Marian Sepesi.

Czytaj więcej w: Wielka modernizacja Poczty Polskiej

Natomiast burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki zapewnia, że dla regionu szczególnie ważne są wysokojakościowe miejsca pracy, które powstaną w nowym centrum logistycznym. – Wierzę, że dzięki tej współpracy nasze miasto będzie w stanie w pełni wykorzystać swój ogromny potencjał – zaznacza Sielicki.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku i stworzył ponad 18 tys. stałych miejsc pracy w swoich 9 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Logistyka Kontraktowa
Adriatyckie portowe tygrysy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Logistyka Kontraktowa
Alternatywne napędy ciężarówek
Logistyka Kontraktowa
Gala Liderów Logistyki 2023
Logistyka Kontraktowa
Wizja logistyki przyszłości
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Logistyka Kontraktowa
Lipiec przyniósł zastój w internetowych sklepach