Obiekt o powierzchni 17 960 mkw. powstał w Strefie Przemysłowej Pass w Błoniu k. Warszawy. Został zrealizowany zgodnie ze standardem BREEAM Very Good. Powierzchnia magazynowa wynosi 16 650 mkw., socjalno-biurowa 750 mkw. – Nowa realizacja w Błoniu to przemyślana inwestycja, która spełnia oczekiwania naszego klienta zarówno pod względem standardów technologicznych, jak i doskonałej lokalizacji – podkreśla dyrektor zarządzający CEE & Northern Europe w Logicor Bartosz Mierzwiak.

Czytaj więcej w: Europejski ranking deweloperów

Obiekt ma bardzo dokładną i strefową kontrolę temperatury i wilgotności, minimalne przeszklenia budynku by nie dopuszczać światła naturalnego oraz nowoczesne i rygorystyczne systemy kontroli dostępu. Wszystkie te czynniki sprawiają ze budynek jest w porównaniu do standardowego projektu mocniej „uzbrojony” w nowoczesne instalacje umożliwiające klientowi w bardzo precyzyjną kontrolę warunków wewnątrz magazynu.

Czytaj więcej w: Drugie życie magazynów

Obiekt wyposażony został również w instalację szarej wody. Wszystkie tereny zielone wokół budynku zaplanowano z wykorzystaniem lokalnych gatunków roślin odpornych na suszę. W trosce o środowisko zainstalowano budki lęgowe dla ptaków. Uzupełnione to zostało projektem zieleni i licznie zasadzonymi drzewami na działce. W ramach projektu zrealizowano również dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych, każda o mocy 22kW.

Czytaj więcej w: Ostrożny optymizm FM Logistic

Rok wcześnie w Błoniu FM Logistic otworzył mający 12 tys. mkw. magazyn dla Polpharmy, który może pomieścić łącznie prawie 20 000 miejsc paletowych.