Aktualizacja: 17.03.2025 19:15 Publikacja: 30.08.2022 13:14
Mariusz Szachowski
Foto: Mariusz Szachowski
Jutro w dzienniku Rzeczpospolita i na witrynie logistyka.rp.pl ukażą się pełne relacje z rozdania nagród oraz z debat. Pomimo skwaru publiczność Gali Liderów Logistyki dopisała, zaś rozmowy kuluarowe zakończyły się dobrze po północy.
Podczas Gali Liderzy Logistyki 25 sierpnia redakcja Rzeczpospolitej nagrodziła wyróżniające się podmioty branży TSL.
Polska kolej potrzebuje jasnego planu, który zwiększy potencjał tej branży.
Port przygotowuje potężne inwestycje zapewniające zwiększone możliwości przeładunkowe m.in. węgla i ropy.
Kolejom brakuje taboru i maszynistów. Zleceniodawcy nie mogą liczyć w tym roku na pomoc żeglugi śródlądowej i transportu drogowego.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Krajowa Administracja Skarbowa już dopuściła dwóch operatorów systemu poboru myta EETS. Trwają procedury akredytacyjne, ale nie wiadomo, kiedy KAS je zakończy.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Tegoroczne nagrody dziennika Rzeczpospolita dla wyróżniających się podmiotów branży TSL już w rękach przedsiębiorców.
Transport i całą gospodarkę europejską czeka wprowadzenie do użytku pojazdów z napędem alternatywnym oraz budowa sieci ładowania akumulatorów i zasilania wodorem.
Ceny prądu biją rekordy. Czy firmy wynajmujące magazyny mają sposoby, aby zmniejszyć dolegliwość podwyżek?
Dla całej branży logistycznej wyzwaniem staje się brak kierowców. Volvo Trucks wraz z partnerami akcji „Profesjonalni kierowcy” pracuje nad poprawą wizerunku zawodu.
Branża kolejowa nie podołała zwiększonym przewozom zboża z Ukrainy. Przepustowość jest zbyt mała, a długofalowe inwestycje ryzykowne.
Polska kolej potrzebuje jasnego planu, który zwiększy potencjał tej branży.
Podczas Gali Liderzy Logistyki 25 sierpnia redakcja Rzeczpospolitej nagrodziła wyróżniające się podmioty branży TSL.
Rok 2020 dowiódł, że dla patogenów granice nie istnieją. Z końcem 2019 r. zaczęły pojawiać się doniesienia o przypadkach tajemniczego zapalenia płuc – z chorobą zmagano się w Chinach. Wkrótce wirus – nieco później nazwany SARS-CoV-2 – pojawił się w Europie. 4 marca w województwie lubuskim oficjalnie zidentyfikowano polskiego pacjenta „0”. Czy w zglobalizowanym świecie można przewidzieć i kontrolować rozprzestrzenianie chorób? Tak, o ile naukowcy reprezentujący różne dziedziny wiedzy będą myśleć i pracować wspólnie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas