Jedno urządzenie do zarządzania flotą

Cyfrowe narzędzia stają się standardem, jednak sztuka polega na wybraniu urządzenia, dającego jak najwięcej funkcji przy minimalnym koszcie i jak największej łatwości wdrożenia.

Publikacja: 30.09.2021 10:11

Jedno urządzenie do zarządzania flotą

Foto: Webfleet

Materiał powstał we współpracy z Webfleet

Przeprowadzone w listopadzie 2020 roku przez Webfleet badanie wśród 200 przewoźników wykazało, że 80% firm transportowych korzysta z telematyki i nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niej. 

Wśród ankietowanych 43% zadeklarowało, że będzie koncentrować się na redukcji kosztów, a kolejne 38% na wzroście wydajności. – Osiągnięcie tych celów nie jest możliwe bez cyfryzacji. Telematyka jest najlepszym narzędziem do zmniejszenia kosztów operacyjnych, w tym nadzoru zużycia paliwa, doskonalenia stylu jazdy, efektywnego planowania prac serwisowych czy zapobiegawczej obsługi – wskazuje dyrektor sprzedaży Webfleet Solutions Dariusz Terlecki. 

Kontrola na smartfonie

Telematyka umożliwia optymalizację tras, co daje lepsze zarządzanie czasem pracy i w rezultacie zwiększa wydajność pracy kierowcy. Usprawnia także zarządzanie zamówieniami oraz zapobiega awariom na drodze. Korzyścią dla przewoźnika jest eliminacja nagłych przestojów. 

Przewoźnicy szukają sprawdzonych, zintegrowanych rozwiązań. Europejskim liderem w obsłudze sektora transportowego jest Webfleet Solutions. Do platformy WEBFLEET podłączonych jest ponad 200 tys. ciężkich pojazdów. 

WEBFLEET to narzędzie do kompleksowego zarządzania flotą pojazdów. Jest to „oprogramowanie jako usługa”, która zapewnia bezpieczny dostęp do wszystkich informacji, pozwalając zarządzać flotą i optymalizować koszty. – Z platformy WEBFLEET można korzystać na dowolnym urządzeniu mobilnym i sprawdzać wiele parametrów w czasie rzeczywistym – zaznacza dyrektor sprzedaży Webfleet Solutions. 

Platforma pozwala także na płynne łączenie zarządzania flotą złożoną z pojazdów mieszanych, zarówno spalinowych jak i elektrycznych. 

Integracja urządzeń to nie wszystkie zalety WEBFLEET. Firma proponuje także fabrycznie zaaprobowaną integrację z szyną danych samochodów. Ta usługa nazywa się OEM.CONNECT. Pozwala ono na łączenie pojazdów, które posiadają fabrycznie zamontowany sprzęt telematyczny. 

Aby aktywować połączenie z WEBFLEET i korzystać ze wszystkich możliwości rozwiązania, wystarczy podać numer VIN. Nie ma potrzeby instalacji dodatkowych urządzeń. Jest to zintegrowane rozwiązanie, które umożliwia szybsze, łatwiejsze i tańsze wykorzystanie technologii telematycznych przez osoby zarządzające flotami. 

Dzięki OEM.connect klienci uzyskują dostęp do standardowych funkcji WEBFLEET, w tym do raportów dotyczących wydajności floty, danych przejazdów, monitoringu GPS i zużycia paliwa. Natychmiastowe powiadomienia dotyczące diagnostyki pojazdów zwiększają bezpieczeństwo i dają możliwość monitorowania stanu pojazdów w czasie rzeczywistym. Wszystkie informacje o pojeździe są widoczne przez interfejs WEBFLEET i dostępne z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji mobilnej WEBFLEET. 

WEBFLEET zapłaci myto

Użyteczną funkcją w przypadku likwidacji ubezpieczeniowej stłuczek i podnoszenia bezpieczeństwa jazdy jest WEBFLEET Video, które łączy nagrania z kamery samochodowej z danymi dotyczącymi jazdy. Umożliwia pełny wgląd w okoliczności zdarzeń drogowych, co jest nieocenioną pomocą w razie dochodzenia odszkodowań i ustalania winy. 

Na dodatek kamera dla samochodów ciężarowych CAM 50 z wbudowaną technologią sztucznej inteligencji, identyfikuje ryzykowne zachowania (np. jazdę na zderzaku) i ostrzega kierowcę, pomagając mu uniknąć wypadków.

Rozwiązanie WEBFLEET Video łączy technologię kamer Lytx z danymi i systemem do zarządzania flotą firmy Webfleet Solutions. Użytkownicy zyskają dostęp do swoich pojazdów jak i kamer w pojazdach za pośrednictwem platformy WEBFLEET i będą mogli zarządzać nimi za pomocą jednego interfejsu. 

Ministerstwo Finansów dopuściło Webfleet Solutions do rozliczania myta w nowym systemie poboru opłat drogowych e-TOLL. Klienci firmy mogą szybko i sprawnie zarejestrować się w nowym systemie za pośrednictwem narzędzi i platformy Webfleet, bez konieczności inwestycji w dodatkowe jednostki pokładowe. – Za pomocą jednej platformy WEBFLEET nasi klienci mogą korzystać z zaawansowanych funkcji telematycznych i wypełniać nakładane na nich obowiązki prawne i regulacje – podkreśla Dariusz Terlecki. 

Materiał powstał we współpracy z Webfleet

Przeprowadzone w listopadzie 2020 roku przez Webfleet badanie wśród 200 przewoźników wykazało, że 80% firm transportowych korzysta z telematyki i nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niej. 

Pozostało 94% artykułu
Systemy IT
Do Niemiec z elektronicznym listem przewozowym
Systemy IT
Systemowi poboru myta grozi załamanie
Innowacje w logistyce
Do wdrożenia eCMR jeszcze brak standardu e-podpisu
Innowacje w logistyce
Przewoźnicy nie uciekną od cyfryzacji
Systemy IT
Nadchodzi cyberlogistyka