Aktualizacja: 08.12.2024 08:18 Publikacja: 09.09.2021 23:30
myto viatoll
Foto: ViaToll
Ministerstwo Finansów uprościło od 9 września sposób rejestracji. Nowe procedury są przeznaczone dla osób fizycznych oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Skorzystanie z tego ułatwienia możliwe jest po zalogowaniu się do systemu profilem zaufanym z wykorzystaniem ePUAP, aplikacji mObywatel lub bankowości elektronicznej. Wystarczy wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, numer urządzenia pokładowego oraz e-mail. – W nowej funkcjonalności zarejestrowano już ponad 3,7 tys. kont użytkowników – informuje szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.
Pojazdy ciężkie płaciły myto za pośrednictwem e-Toll głównie przy pomocy aplikacji.
KAS obiecuje w najbliższych tygodniach uprościć rejestrację dla kierowców osobówek.
Z powodu braku półprzewodników może zabraknąć urządzeń do opłaty e-TOLL.
Liczba kont przekroczyła 6 tys. i szybko powiększa się.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Zawirowania geopolityczne i ataki cybernetyczne to najpoważniejsze zagrożenia dla światowych łańcuchów dostaw, które z pewnością nie ustąpią w 2025 roku.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Długo odkładane powiększenie sieci płatnych dróg nastąpi jesienią. Przewoźnicy samochodowi nie są zadowoleni z rządowych zapowiedzi.
Po roku od wprowadzenia w Polsce usługi EETS, opłacony jest dzięki niej co dziesiąty kilometr.
Płatnicy myta nie zwrócili ponad milion urządzeń pokładowych viaToll, zatem nie otrzymali zwrotu kaucji.
Informacja o rzekomo przeterminowanym rachunku za przejazd płatną drogą i groźba umieszczenia na czarnej liście to nowy sposób oszustów na wyłudzenie danych i pieniędzy.
e-Toll to system służący do poboru opłat za przejazd po części autostrad, dróg ekspresowych i krajowych, zastąpił on tzw. bramki, czyli fizyczne punkty poboru opłat. Obecnie płatności można dokonać aplikację mobilną lokalizatorów fabrycznie zamontowanych w pojazdach (ZSL) lub urządzeń pokładowych (OBU).
Komisja Europejska podjęła właśnie decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Bułgarii i Polsce w związku z brakiem transpozycji do prawa krajowego przepisów dotyczących usługi opłaty elektronicznej.
Niecałe trzy procent kierowców ciężarówek nie dopilnuje płatności myta. Kara może sięgać 1500 zł.
O zwrot pieniędzy z wygaszonego systemu poboru opłat działającego w Polsce w latach 2011–2021 elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd drogami krajowym ViaToll można się ubiegać tylko do końca września 2022 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas