Turcja konsekwentnie buduje w Europie własny system logistyczny, korzystając z połączeń intermodalnych.
Turecka firma Ekol Logistics uruchomiła 6 lutego br. nowe połączenie intermodalne między Turcją, a Hiszpanią. Operatorem statków Ro-Ro wykorzystywanych przy realizacji tego połączenia jest DFDS. W Turcji firma korzysta z portu Alsancak w Izmirze, a w Hiszpanii z portu w Tarragonie. – Uruchamiamy ten serwis dla klientów z branży tekstylnej. Ta usługa oznacza dla nich korzyści wynikające z szybkości realizacji tego połączenia – zaznacza prezes Ekol Ahmet Musul i wskazuje na 60-godzinny czas żeglugi między Hiszpanią i Turcją. Początkowo statek Ro-Ro będzie kursował raz w tygodniu w każdą stronę.
Czytaj więcej w: Kolejarze cisną armatorów na Nowym Jedwabnym Szlaku
Wcześniej Ekol uruchomił intermodalne połączenia z Francją, Niemcami, Skandynawią, z krajami bałtyckimi, Rosją, Marokiem i Portugalią. Organizuje tygodniowo 52 pociągi i ma 6 tys. własnych środków transportu. – Najnowszy serwis w optymalny sposób połączy Maroko, Hiszpanię i Portugalię z Turcją oraz Bliskim Wschodem. Jeśli odbierzemy przesyłki w Portugalii we wtorek wieczorem, możemy je dostarczyć w Turcji w poniedziałek, a więc w czasie zaledwie 144 godzin – podkreśla General Manager, Ekol Group Freight Alfio Centocinque.
Czytaj więcej w: Intermodal świetnie rozwija się w pandemii
Dzięki rozbudowanym stałym połączeniom Ekolu, Turcja staje się centrum przeładunkowym w transporcie ładunków między Europą i Afryką Północną a Bliskim Wschodem i Środkową Azją. – Wykorzystując codzienne połączenia pomiędzy Hiszpanią, a Marokiem, także Ekol Polska może oferować klientom konkurencyjny transit time oraz korzystną cenę na transport między Polską a Maroko – dodaje Country Manager Ekol Polska Arkadiusz Jastrzębski.
Spółka Ekol Logistic powstała w 1990 roku i działa w 13 krajach (w Turcji, Niemczech, Włoszech, Grecji, Francji, na Ukrainie, w Rumunii, na Węgrzech, w Hiszpanii, Polsce, Czechach, Słowenii i Szwecji), gdzie ma 1 mln mkw magazynów.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.