InPost z paczkomatami w Austrii

Na ulicach Salzburga pojawiły się najnowsze modele paczkomatów.

Automaty te efekt wygranego w ub. r. przez InPost przetargu na dostawę maszyn dla miasta. W sumie do 2024 r. firma dostarczy do tysiąca takich urządzeń w rejon Salzburga. – Europa Zachodnia ma znacznie lepiej rozwiniętą infrastrukturę logistyczną, stąd boom na paczkomaty jest tam nieco opóźniony. Polacy od lat nie wyobrażają sobie odbioru e-zakupów bez paczkomatów. Jestem przekonany, że coraz silniejsza presja na automatyzację usług, nacisk na rozwiązania proekologiczne przy jednoczesnym braku rąk do pracy – przyspieszy popularyzację naszych rozwiązań w Europie – mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu. Spółka InPost w Austrii nie tylko dostarcza i instaluje, ale też serwisuje maszyny. – Ten model współpracy na rynkach europejskich zapewni nam wieloletni strumień przychodów – podkreśla Brzoska.

Paczkomaty InPost działają pod logo MyFlexBox. Za projektem stoi firma Salzburg AG. Ale Austria nie jest jedynym rynkiem, na którym pojawiły się urządzenia InPost. W poprzednich latach automaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kanada, Kolumbia, Brazylia i Australia. W Polsce działa 6 tys. takich maszyn. Aż 63 proc. kupujących w internecie deklaruje, że najczęściej korzystają z usług oferowanych własnie przez InPost.

W listopadzie 2019 r. InPost zawarł bezpośrednią umowę na obsługę dostaw i zamówień z AliExpress, globalną platformą z Grupy Alibaba. Tym samym stał się dla AliExpress strategicznym partnerem w Polsce. Ponadto, na mocy porozumienia o współpracy, InPost rozpoczął instalację paczko matów przy sklepach Dino, Lidl oraz Kaufland w całej Polsce, a także w centrach handlowych Auchan.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bezpieczni operatorzy

Konkursy dla operatorów wózków widłowych podnoszą umiejętności i bezpieczeństwo personelu. W Polsce pracuje blisko ...

Transport nie inwestuje

Przewoźnicy drogowi zmniejszyli inwestycje, ale branża logistyczna nadal utrzymuje wysokie obroty. Firmy transportowe oceniły ...

Nieustająca rekrutacja

Branża logistyczna poszukuje rąk do pracy, cały czas podnosi płace i konkuruje o informatyków. ...

Słaby marzec dla logistyki. Problemy na morzu i lądzie

Morskie i kolejowe przewozy z i do Chin wrócą do stanu normalnego w połowie ...

Największe targi logistyczne w naszym regionie Europy

Już za 5 listopada rozpoczną się VII Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki, gdzie będzie ...

Chorwacja wprowadziła kwarantannę dla kierowców

Chorwacja wprowadziła kwarantannę dla kierowców ciężarówek jadących z Włoch. Komisja Europejska ogłosiła 2 marca ...