Imponująca ekspansja paczkomatów

Na mapie sieci urządzeń do odbioru paczek od InPostu znajduje się już blisko 3 tys. miejscowości.

Popularność usługi szybko rośnie, a firma kurierska na jej fali szybko rozszerza dostępność paczkomatów. Właśnie uruchomiono maszynę nr 9000. Stanęła we wsi Wysocko Małe, koło Kalisza – gdzie mieszka około 1,3 tys. osób. W sumie paczkomaty są już dostępne w 16 największych miastach w Polsce, 23 miastach do 200 tys. mieszkańców, 46 miastach do 100 tys., 138 miastach do 50 tys., 728 miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz 1823 wsiach.

Czytaj więcej w: GLS uruchamia 3 nowe filie

Dla obsługi rosnących wolumenów przesyłek InPost systematycznie rozwija swoją infrastrukturę logistyczną – uruchomił drugą po sortowni w Piotrkowie Trybunalskim centralną sortownię w podwarszawskim Mszczonowie. Ponadto firma podpisała umowę na instalację 880 nowych paczkomatów przy placówkach sieci Delikatesy Centrum, organizowanej przez Eurocash.

Czytaj więcej w: 20 tys. automatów odbioru przesyłek Poczty Polskiej

– Bardzo szybko rozbudowujemy naszą infrastrukturę, ale pilnujemy, by na paczkomatowej mapie Polski były zarówno duże i średnie miasta, jak też małe miejscowości i wsie. Dziś paczkomaty są równie intensywnie wykorzystane właśnie w takich miejscach. Dostajemy też setki kolejnych zgłoszeń z całej Polski z prośbami o instalację kolejnych maszyn. Likwidujemy zapóźnienie technologiczne mniejszych miejscowości i dajemy im dostęp do usług na takim samym poziomie, do jakiego przywykli mieszkańcy największych polskich metropolii. Jest to szczególnie istotne właśnie teraz, podczas drugiej fali pandemii, gdyż paczkomaty to nadal najbezpieczniejsza – bo całkowicie bezkontaktowa – forma dostaw zakupów – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Magazyny dla spożywców

Przemysł spożywczy inwestuje w logistykę, wynajmując nowe magazyny. Według firmy PMR, wartość rynku handlu ...

Pierwsze elektryczne Craftery z Wrześni

Ruszyła produkcja elektrycznych furgonów. Logistycy przygotowują się do elektryfikacji flot. Fabryka Volkswagena we Wrześni ...

TRAKO 2019 | Pasażerowie wracają na kolej i domagają się nowości

Wygodne fotele, klimatyzacja, gniazdko do podłączenia laptopa lub ładowarki do telefonu. To wszystko w ...

Alstom kupuje kolejowego Bombardiera i traci na giełdzie

Francuski Alstom postanowił kupić dział kolejowy kanadyjskiego Bombardiera za 5,8-6,2 mld euro (6,7 mld ...

Narodowe interesy w PE

Parlament Europejski zajmie się Pakietem Mobilności najwcześniej w lipcu.   Na ocenę skutków głosowania ...

Toyota Sora: Wodorowy autobus na Olimpiadę

Toyota unowocześnia swój hybrydowy autobus na prąd. Wprowadzona w 2018 r. Sora, napędzana przez ...