UPS z rekordowym wzrostem przychodów

W trzecim kwartale skonsolidowane przychody spółki wyniosły 21,2 mld dol., o 15,9 proc. więcej w stosunku do takiego samego okresu roku poprzedniego.

Średnia dzienna liczba paczek globalnie powiększyła się o 13,5 proc., natomiast zysk netto w kwartale wzrósł o 11,8 proc. do 2 mld dol. – Pozytywny wpływ na nasze wyniki miał silny popyt na przesyłki z Azji, a także wzrost zapotrzebowania na nasze usługi ze strony małych i średnich przedsiębiorstw – oceniła dyrektor generalna UPS Carol Tomé.

Segment obsługujący w USA zwiększył średnią dzienną liczbę przesyłek o 13,8 proc. do 13,2 mld dol., przy marży operacyjnej na poziomie 8,3 proc. W segmencie międzynarodowym średnia dzienna liczba przesyłek wzrosła o 12,1 proc. do 4 mld dol., przy marży operacyjnej 23,6 proc. Przychody ze spedycji i dostaw powiększyły się o 16,5 proc. do 3,9 mld dol.

Spółka nie publikuje prognoz ze względu na niepewność co do terminu i tempa poprawy sytuacji gospodarczej. „Spółka nie jest w stanie przewidzieć wpływu pandemii koronawirusa na swoją działalność ani czasu jej trwania i nie może racjonalnie oszacować wyników swojej działalności operacyjnej w kolejnych kwartałach” napisała w komunikacie. UPS podał, że ogranicza koszty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

DCT rozbudowuje terminal kolejowy

Na bocznicy kolejowej DCT rozpoczęły przeładunki trzy nowe elektryczne suwnice RMG. Suwnice zakupione zostały ...

Nie zamykać pochopnie granic

Komisja Europejska chce koordynować w Europie walkę z wirusem i ujednolicić zasady zamykania granic. ...

Pandemia kosztowała przewoźników drogowych ponad 550 mld euro

Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego IRU szacuje, że pandemia zmniejszyła przychody światowej branży transportu drogowego ...

Międzynarodowy transport potyka się o granice

Przewoźnicy samochodowi ostrzegają, że opóźnienia dostaw są nieuniknione. Europejskie kraje wprowadzają na granicach ograniczenia ...

Politycy nie mają pojęcia o logistyce

Rozmowa z Bernhardem Simonem, prezesem Dachser Group, o polityce transportowej Unii Europejskiej i ważnych ...

Małym grożą bankructwa, duzi kupują samochody

Przewoźnicy ładunków stracili 125 mld euro, ale w ostatnich tygodniach zakupy taboru są na ...