Od 1 sierpnia Wojciech Szafran zostanie dyrektorem generalnym Raben Logistics Polska, zstępując Janusza Anioła, który zostanie dyrektorem generalnym we Włoszech. Zastąpi na tej pozycji Wojciecha Brzuskę, który będzie nadal wspierał grecką spółkę Raben Intertrans oraz będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój biznesu i ekspansję Grupy Raben w Europie. 

Janusz Anioł związany jest z Grupą Raben od 1992 roku, od 18 lat pełni funkcję dyrektora generalnego i wiceprezesa Raben Logistics Polska. Wraz z zespołem rozwinął Raben Logistics Polska do roli największego polskiego operatora logistycznego i jednego z wiodących dostawców usług logistycznych w regionie Europy Środkowej. – W logistyce i w Raben tylko jedna rzecz jest stała i jest to właśnie zmiana. Z naszą Grupą jestem związany od ponad 30 lat, przez ten czas mogłem uczestniczyć w strategicznym rozwoju firmy, byłem zaangażowany w pozyskiwanie i wdrażanie nowych klientów, restrukturyzację, liczne inwestycje, tworzenie nowych oddziałów czy też wdrażanie innowacji technologicznych. Teraz przyszedł czas na kolejne, tym razem europejskie zadanie we Włoszech – wskazuje Anioł. 

Czytaj więcej

Delegowanie kierowców na szybkiej ścieżce w Sejmie

Szafran wcześniej przez 8 lat pełnił w spółce funkcję dyrektora Regionu Gądki, jest absolwentem Politechniki Poznańskiej i studiów MBA na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Całe życie zawodowe związany jest z Raben Logistics Polska, gdzie w 2004 rozpoczął praktyki studenckie. Przez kolejne lata zdobywał doświadczenie m.in. w działach dystrybucji międzynarodowej i sprzedaży sukcesywnie rozwijając się i awansując. 

Nowym dyrektorem Regionu Gądki zostaje Lucyna Zaborowska-Princ, związana z Raben od 2017 roku i pełniąca wcześniej stanowisko Dyrektora Logistyki Kontraktowej Regionu Gądki. Doświadczenie zdobywała zarządzając różnymi obszarami w ramach międzynarodowego łańcucha dostaw, a także inicjując i prowadząc innowacyjne wewnątrzfirmowe oraz branżowe projekty logistyczne, takie jak wdrożenie jednego z pierwszych międzynarodowych hub’ów logistycznych w Europie, współdzielenie łańcucha dostaw, rozwój modelu współpracy logistycznej z klientami czy koncepcja segmentacji biznesowej.