InPost bierze schedę po Geis

fot. AdobeStock

Firma Rafała Brzoski przejmuje klientów oraz pracowników niemieckiego operatora paczkowego, który wycofuje się z rynku. Celuje nawet w 1 tys. kurierów.

Geis Parcel, spółka z logistycznej Grupy Geis, to jeden z największych operatorów kurierskich w naszym kraju, który obsługiwała m.in. sklep internetowy Lidla. Jak w środę informowała „Rzeczpospolita”, niemiecka firma przegrała jednak ostrą walkę rynkową z konkurentami i zdecydowała się zmienić strategię. W efekcie z końcem sierpnia br. zakończy wykonywanie usług kurierskich w Polsce.

Potknięcie rywala wykorzystać chce InPost. Firma kierowana przez znanego biznesmena Rafała Brzoskę i napompowana pieniędzmi od amerykańskiego funduszu Advent to dziś jeden z liderów branży i bez wątpienia najszybciej rozwijający się operator paczkowy w naszym kraju. Spółka ma ambicję, by zdystansować pozostałych graczy, dlatego ma ambitny plan, by przejąć schedę po Geis Parcel.

CZYTAJ TAKŻE: Gra w paczki coraz trudniejsza, konkurencja jest mordercza

– Walka cenowa na rynku jest bardzo wymagająca – co pokazuje, że tylko doskonała organizacja, sprawna logistyka i wsparcie cyfrowe pozwoli przetrwać. Żałujemy, że firma Geis wycofuje się, ale rozumiemy, że prawa biznesu są nieubłagane. Nie można działać poniżej granicy opłacalności. Dlatego oferujemy pracę osobom zatrudnionym dotychczas w Geis, zarówno w charakterze kurierów, jak i w naszych sortowniach czy na szczeblach menedżerskich – mówi Rafał Brzoska.

CZYTAJ TAKŻE: Paczkomatowa wojna firm kurierskich

Jak zapewnia firma, już podpisuje umowy z dotychczasowymi klientami Geis.proponuje również zatrudnienie nawet 1 tys. pracownikom niemieckiej firmy. – Jesteśmy liderem rynku i chcemy nadal dynamicznie się rozwijać. Mamy jeszcze przestrzeń, by obsłużyć większe wolumeny przesyłek. W br. uruchomimy trzy nowe sortownie – dodaje prezes InPostu. Ale w rywalizacji rynkowej InPostowi nie odpuszcza Poczta Polska (PP). Tylko w ramach letnich rekrutacji państwowa spółka zatrudniła ponad 2 tys. osób, a wśród nich ok. 800 listonoszy. Spółka nadal poszukuje ok. 200 osób w kilku województwach.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lufthansa przegrała w sądzie sprawę o pomoc dla Ryanaira

Lufthansa przegrała sprawę sądową o udzielanie pomocy publicznej władzom lotniska Frankfurt-Hahn, bo nie potrafiła ...

Łódź to idealny punkt przeładunkowy, z którego korzysta wielu przedsiębiorców

W rejonie Łodzi znajdują się centralne sortownie większości firm kurierskich. Kolejne dwie realizują nowe ...

Kurier w czasach „instant”

W biegu. Tak można w dwóch słowach określić styl życia większości z nas. Żyjemy ...

Bliżej mobilnych kontroli drogowych 

Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy ...

Udane wakacje PKP IC

Intercity pobiło rekord letnich przewozów. Narodowy przewoźnik kolejowy PKP Intercity, przewiózł w tegoroczne wakacje ...

Cyfrowe procedury armatorów

Linie żeglugowe przystąpiły do opracowania standardu wymiany danych w przewozach kontenerów. Czterech armatorów zajmujących ...