UPS z rekordowym wzrostem przychodów

W trzecim kwartale skonsolidowane przychody spółki wyniosły 21,2 mld dol., o 15,9 proc. więcej w stosunku do takiego samego okresu roku poprzedniego.

Średnia dzienna liczba paczek globalnie powiększyła się o 13,5 proc., natomiast zysk netto w kwartale wzrósł o 11,8 proc. do 2 mld dol. – Pozytywny wpływ na nasze wyniki miał silny popyt na przesyłki z Azji, a także wzrost zapotrzebowania na nasze usługi ze strony małych i średnich przedsiębiorstw – oceniła dyrektor generalna UPS Carol Tomé.

Segment obsługujący w USA zwiększył średnią dzienną liczbę przesyłek o 13,8 proc. do 13,2 mld dol., przy marży operacyjnej na poziomie 8,3 proc. W segmencie międzynarodowym średnia dzienna liczba przesyłek wzrosła o 12,1 proc. do 4 mld dol., przy marży operacyjnej 23,6 proc. Przychody ze spedycji i dostaw powiększyły się o 16,5 proc. do 3,9 mld dol.

Spółka nie publikuje prognoz ze względu na niepewność co do terminu i tempa poprawy sytuacji gospodarczej. „Spółka nie jest w stanie przewidzieć wpływu pandemii koronawirusa na swoją działalność ani czasu jej trwania i nie może racjonalnie oszacować wyników swojej działalności operacyjnej w kolejnych kwartałach” napisała w komunikacie. UPS podał, że ogranicza koszty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Magazyny ostatniej mili

Rozrastające się miasta i e-commerce przyczyniają się do wzrostu popularności miejskich magazynów. W dystrybucji ...

Rząd udrażnia przejścia graniczne

GDDKiA zdjęła ograniczenia tonażowe na DK16, by odciążyć wjazd do Polski dla ciężarówek. Na wniosek ...

Dobre wieści dla transportu. Przemysł wznawia produkcję

Kończy się posucha dla firm transportowych. Rusza przemysł samochodowy. Pod koniec marca zamarła produkcja ...

Kolej na zieloną energię

Już za kilka lat kolej skorzysta z zielonej energii, a do 2030 roku jej ...

Kosztowne wypadki drogowe

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szacuje w raporcie, że wypadki na wszystkich drogach w Polsce to ...